BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖLÜMÜ

 

Bölüm Başkanı Bölüm Başkan Yar.
Doç. Dr.  Yakup KOÇ
0446 224 00 89/42040 0446 224 00 89/

Tarihçe

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Erzincan Eğitim Enstitüsünün 1992 yılında Eğitim Fakültesine dönüştürülmesinden sonra, Beden Eğitimi Öğretmeni yetiştirmek amacıyla1994 yılında kurulmuştur. Bölümümüz 4 yıllık lisans eğitimi vermektedir. Mezunlarımız, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrolarının yanı sıra Yüksek Öğretim Kurumlarında, Özel Eğitim Kurumlarında, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı teşkilatlarda ve sporla ilgili hizmet veren alanlarda iş bulma olanaklarına sahiptirler. Bölümümüzün eğitim dili Türkçe`dir.

Öğrenci ve Öğretim Elemanları Sayıları Öğrenci Sayısı              : 180

Öğretim Üyesi Sayısı : 3

Öğretim Elemanı Sayısı : 3

Eğitim Olanakları

Bölümde teknoloji sınıfları, çok amaçlı spor salonu ve kondisyon merkezi mevcuttur. Ayrıca anabilim dalımız Fakülte bünyesinde bulunan zengin kütüphanesinden, öğrencilerin kullanımına açık olan bilişim merkezlerinden, kültürel etkinlikler için kültür merkezi olanaklarından yararlanabilmektedir.

Lisans ve Lisans Üstü Programlar ve Süreleri Lisans Programı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4 yıl

Lisans Programından Mezun Olabilme Koşulları 1. Erzincan Üniversitesi Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğindeki koşulları yerine getirmek, 2. Zorunlu ve seçmeli dersler dahil olmak üzere en az 158 kredi ve üzerinde ders almış olmak gerekmektedir.

Doç. Dr.  Yakup KOÇ Bölüm Başkanı

[/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]